Ma około 650 par tenisówek! Wywiad z kolekcjonerem i twórcą marki YEP


sans-titreJak pokazuje przykład Stanleya, właściciela około 650 par butów, pasja do obuwia może stać się uzależnieniem. Sarenza postanowiła odnaleźć niesamowitego kolekcjonera butów, by ten podzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem.

Jego mieszkanie to istne muzeum tenisówek. Mamy do czynienia z prawdziwym pasjonatem, którego uwadze nie umknie żadna nowa para. Wstaje przed świtem, by jak najszybciej zrobić zakupy, a tenisówki są dla niego tym, czym dla Karla Lagerfelda eksluzywna odzież – rzeczą niezbędną. Mając bzika na punkcie butów, Stanley stworzył autorski projekt YEP – Young Elegant People, szykowną markę butów dla dzieci. Efekty jego pracy znaleźć można zresztą na Sarenza.

2-605x806

 

Sarenza : Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z butami?

Stanley : Kiedy miałem 7 lat tata kupił mi parę tenisówek z serii Jordan. Na początku traktowałem je jako buty sportowe, jednak z czasem poczułem, że te buty są dla mnie czymś wyjątkowym. Od tego momentu na poważnie rozpocząłem kolekcjonowanie. Zacząłem od wydania prawie całej mojej pensji!

Masz jakieś buty, do których masz szczególną słabość?

Obecnie takimi są prawdopodobnie buty Jordan Varsity i Nike Huarache. Mam je w 38 kolorach!

Co jeszcze aktualnie znajduje się w Twojej kolekcji?

Przede wszystkim jestem dumny z butów Nike i Jordan. Swój pierwszy model Nike, wyprodukowany w USA, kupiłem w latach 1970-75. Był to dla mnie, amatora, moment symboliczny. Mam też jednak wiele par butów marki Adidas i Puma.

3-605x486

Używasz swoich butów do uprawiania sportu?

Nie, właściwie to nie jestem typem sportowca. Chociaż z drugiej strony czemu by nie spróbować. Musiałbym jednak kupić kolejną, zapasową parę. Nie mam jeszcze typowych butów do biegania…

Masz już aż tyle tenisówek, by móc nosić każdego dnia inną parę przez załóżmy ponad 2 lata?

Jasne, że tak! Wiem, że to trochę szalone. Moja żona ciągle mi to powtarza, a ja muszę niestety przyznać jej rację.

5-605x488

Jest w Twojej kolekcji para butów, której nigdy nie założyłeś?

Oczywiście, jestem w końcu przede wszystkim kolekcjonerem! Dla mnie tenisówki to piękna rzecz, o którą dbam i postrzegam niemal jak dzieło sztuki. Jeśli jest jakiś model, który szczególnie sobie cenię, kupuję po prostu dwie pary takich butów.

Można zatem powiedzieć, że tenisówki są dla Ciebie najważniejszym elementem mody?

Z pewnością! Oglądam wiele designów, kolorów przed zakupem. Można nawet powiedzieć, że wygląd buta jest dla mnie ważniejszy od wygody i komfortu.

photos-10-605x453

Przykład Twojego szalonego zakupu?

Właśnie kupiłem buty Jordan dla całej rodziny: mnie, mojej żony i mojego syna.

Przejdźmy może do Twojej autorskiej kolekcji butów dla dzieci…

Zacznę od opowiedzenia pewnej anegdoty na ten temat. Jakieś 5 lat temu kupowałem w Miami pewną parę butów w rozmiarze 27. Towarzyszyła mi tylko żona, która była wtedy w ciąży. Sprzedawczyni była bardzo zdziwiona, pytała dla kogo te buty! Wahała się czy mi je sprzedać. Mówiła, że jestem szalony! (śmiech)

Kupno butów dla dziecka jest pewnie dla Ciebie przyjemnością.

Zdecydowanie tak. Od kiedy urodził mi się syn, szukam butów i ładnych, i dobrych jakościowo. Starałem się też jednak wybierać modele bardziej fantazyjne. Kiedy moja żona zakochała się w różnego rodzaju dodatkach odzieżowych, postanowiliśmy rozpocząć naszą wspólną przygodę…

Opowiedz nam zatem trochę o Twojej marce Young Elegant People.

Przede wszystkim postanowiłem, że moja marka musi koniecznie kojarzyć się z komfortem. Dlatego też do produkcji naszych butów stosujemy tylko wyselekcjonowane, bardzo elastyczne skóry oraz grube podeszwy, tak aby dzieci miały pełny komfort chodzenia. No i oczywiście cały czas podążamy za najnowszymi trendami.

IMG_6151-605x605

Brak tenisówek w ofercie YEP? To dla mnie szok!

Zgadza się, ale to dlatego, że inni produkują tenisówki bardzo dobrej jakości, konkurencja jest naprawdę duża. Na koniec dodam jeszcze, że tak naprawdę w butach produkowanych przeze mnie bardziej cenię design niż promocję marki.

Oni już dodali komentarz

  1. #1 leonardo:

    Super pasja! Zawsze marzyłem o własnej garderobie z taką ilością :) może kiedyś uda się to zrealizować!

Komentuję

*


*

Dodaj swój komentarz: