10 powodów… dla których warto nosić trampki Stan Smith!


1) Są  wszędzie. Rozejrzyjcie się dookoła: uff, jak biało! Trampki Stan Smith są niezbędnym elementem wiosenno-letnich stylizacji. Trudno przegapić ten hit sezonu.

2) Są  waleczne. A miały o co walczyć. W 2012 roku, Adidas planował zakończyć produkcję kolekcji Stan Smith. Internetowy bunt miłośników tych trampek nabrał ogromnych proporcji… W rezultacie, sklepy zostały zaopatrzone w nową kolekcję butów kultowej marki Adidas Originals. Trampki Stan Smith powracają z wielką pompą!

3) Cieszą się jednomyślnym poparciem. Charakteryzują się lekkością i czystością stylu: z tego połączenia czerpią swą magiczną moc. To prawdziwy must have każdej fashionistki: trampki Stan Smith komponują się z niemal każdym ubraniem. Są  uniwersalne. Każdy tak uważa.

4) Są  dowodem na to, że trampki mogą być zarówno sportowe i kobiece. Przypomnijcie sobie o niewiarygodnym zdjęciu Gisele Bundchen, które ukazało się w zeszłorocznym francuskim Vogue’u. Sportowo i seksownie.

gisele-bundchen-adidas-stan-smith-2Gisele Bundchen w trampkach Stan Smith. Zródło: Chaussures collector

5) Czas nie ma na nie wpływu. Adidas rozpoczął produkcję kultowych trampek Stan Smith w 1973 roku: sprzedają się do dziś. Już grubo po czterdziestce, a zmarszczek ani śladu!

6) To smak z dzieciństwa. Wspomnienia z gimnazjalnych lat powracają jak bumerang, gdy tylko je włożę. Wam też?

7) Przeszły długą drogę. Czterdzieści lat temu twarzą Stan Smith był tenisista, któremu trampki zawdzięczają swą nazwę. Dzisiaj prezentuje je utalentowana gwiazda muzyki pop, Sky Ferreira. Wbiegły z rozmachem do świata mody!

adidas-originals-the-return-of-stan-smith-00-02Sky Ferreira w trampkach Stan Smith. Zródło: Sneaker Freaker

8) Są  wygodne i lekkie. Chwilka… czy na pewno mam je na nogach?

9) Urzekły gwiazdy mody. Phoebe Philo, stylistka francuskiej marki Céline, nie może się rozstać ze swoją parą trampek Stan Smith. To samo można powiedzieć o amerykańskim raperze i producencie Kanye West: rzadko go widać bez sławnych trampek. Kto mógłby się im oprzeć?

adidas-stan-smiths-phoebe-philoPhoebe Philo w trampkach Stan Smith. Zródło: Game of Style

10) Jak mówią Amerykanie, „the devil is in the details”. Czy trampki Stan Smith są białe? Oczywiście. Na pierwszy rzut oka.

Jednak kto ciekawszy, ten się dowie, że Adidas uzbroił nową kolekcję w  wyraziste barwy i odważne ich zestawienia. Nie wierzycie? Zerknijcie na stronę Sarenza!

 

Feel like a winner !

Komentuję

*


*

Dodaj swój komentarz: